Dołącz do akcji na Facebooku

poniedziałek, 20 lutego 2012

Relacja z "Dnia dla Kuby" w Rabce-Zdrój

 Około 20 tysięcy złotych, jak wynika jeszcze z nieoficjalnych podsumowań, udało się zebrać w niedzielę stowarzyszeniom Kulturowy Gościniec i Lokomotywa na leczenie 6-letniego Kuby Chojneckiego, chłopca chorego na nowotwór złośliwy nadnerczy. Dwa rabczańskie stowarzyszenia połączyły siły i zorganizowały imprezy pod wspólnym hasłem "Dzień dla Kuby". Lokomotywa przygotowała koncerty w kinie Śnieżka, Kulturowy Gościniec aukcję w kawiarni Zdrojowa.
Na scenie kinowej wystąpili: Ala, Agnieszka i Kasia - rabczańskie licealistki z Romera i św. Rodziny, niejako w zastępstwie grup Perełki i Szafirki, które wycofały swój udział w imprezie m.in. z powodu kłopotów ze zdrowiem występujących w zespołach dzieci i rodzinnych wyjazdów na ferie. Przed rabczańską publicznością zaprezentowali się tancerze z grupy So Beat, zespół Cocoon Band prowadzony przez Pawła Dylewskiego z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Radość Życia" w składzie oraz zespół Nie Tacy Byli. Gwiazdą imprezy był koncert grupy InoRos!, finalisty programu "Must be the music" telewizji Polsat. - Wszyscy wystąpili charytatywnie: do Rabki przyjechali na własny koszt i zagrali całkowicie za darmo - wyjaśnia Grzegorz Werner, prezes Stowarzyszenia Lokomotywa. Podczas koncertów na terenie kina prowadzona była kwesta na rzecz Kuby. Za pomoc w zbiórce pieniędzy potrzebnych na leczenie chłopca dziękował jego ojciec. Jak mówił, Kuba jest już w Krakowie. Niedawno wrócili z Niemiec, gdzie chłopiec przeszedł pierwszy cykl terapii. - W tej chwili wyniki badań pokazują, że choroba jest uśpiona - powiedział. - Mówiłem Kubie, że jadę do Rabki. Rozpłakał się, bo też chciał jechać. Nie mówiłem mu, że robicie dla niego koncert, bo bym mu serce złamał.

- Cieszę się, że Rabka tak mocno zaangażowała się w tę akcję. Dzięki wam fundacja mogła przelać pieniądze i mogliśmy zacząć terapię. Dziękuję Rabko - dodał.

Druga część imprezy odbyła się w kawiarni Zdrojowa.

Rabka zjednoczyła się by pomóc 6-letniemu Kubie Chojneckiemu w zebraniu funduszy na jego dalsze leczenie - relacjonuje Magdalena Wąsik ze Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. - Jedną z atrakcji "Dnia dla Kuby była "Akcja - Aukcja". Podczas tego wydarzenia można było zakupić wyjątkowe przedmioty przekazane przez ponad 130 rękodzielników z całej Polski i zagranicy oraz wziąć udział w licytacji. Wszystko rozpoczęło się wielkim kiermaszem wyrobów rękodzielniczych (ponad 500 przedmiotów). Po godzinie 16:30 rabczańska Kawiarnia Zdrojowa stała się miejscem rywalizacji w trakcie licytacji rzeczy o największej wartości. Wyjątkowe obrazy, autografy sław, niesamowite zabawki i niepowtarzalna biżuteria, to wszystko sprawiło, że w dniu dzisiejszym udało się zebrać ponad 8 200 zł. Ciągle zgłaszają się chętni na kolejne zakupy, więc kwota nie jest jeszcze ostateczna! Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom licytacji i kiermaszu oraz członkom i sympatykom Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec - organizatora wydarzenia, za wsparcie i pomoc przy tak dużym przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania kierujemy do Agaty Stasik (pseudonim artystyczny Kura D.) za ogrom pracy przy koordynacji całej akcji. Pomimo tego, że "Akcja - Aukcja" to już historia cały czas można pomagać Kubie licytując zdjęcia na Allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3507771 oraz wpłacając na konto fundacji http://kuba-chojnecki.blogspot.com/.

Film z Koncertu dla Kuby
Film z Akcji Aukcji

Zdjęcia: Piotr Kuczaj

Źródło portal Gorce24.pl , Rabka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz